Kiekvienas vairuotojas gali susidurti su kelyje kilusia situacija, kada reikia greitos pagalbos savo automobiliui. Tai gali būti automobilio gedimas, avarija arba tiesiog nenumatytas įvykis. Tokiais atvejais yra svarbu žinoti, kaip veikti ir kur kreiptis pagalbos.

 

Ką daryti atsitikus įvykiui ir sustojus automobiliui?

Pirmiausia, svarbu išlaikyti ramybę. Nesvarbu, kokia situacija kyla, būtina išlaikyti aiškią galvą ir veikti racionaliai. Tai padės išvengti panikos ir padaryti teisingus sprendimus.

Jeigu automobilis sugedo, svarbu saugiai nuvykti į kelio šoninę juostą. Tai užtikrins jūsų saugumą ir leis kitoms mašinoms laisvai pravažiuoti. Po to, galite kreiptis pagalbos. Jei turite mobilųjį telefoną, skambinkite greitosios pagalbos numeriu ir pasakykite savo buvimo vietą. Jei neturite telefono arba nėra ryšio, laukite, kol prieis kitas vairuotojas ir paprašykite jo pagalbos.

Kitas svarbus veiksmas yra įjungti avarin) signalą. Tai padės kitoms mašinoms pastebėti, kad jūsų automobilis sugedo ir sumažins galimybę įvykti avarijai. Taip pat galite atidaryti automobilio kapotą arba padėti ant stogo raudoną trikampį, kad praeinantys vairuotojai pastebėtų jūsų problemą.

 

Kur kreiptis tokiu atveju?

Paslaugos.lt portale net 120 tokių paslaugų teikėjų

Skelbiu.lt portale net virš 300 šių paslaugų teikėjų skelbimų (ar tiek ir yra netikrinom)

Info.lt įmonių kataloge taip galima rasti nemažai šių paslaugų teikėjų

Autoplius.lt skelbimai su techninės pagalbos teikėjais visoje Lietuvoje

Autogidas.lt forume taip pat galima rasti nemažai šių paslaugų

Jei įvyko avarija, svarbu tuoj pat pranešti policijai. Tai padės užtikrinti saugumą ir išsiaiškinti, kas yra kaltas. Policijos pareigūnas atvyks į vietą, užfiksuos įvykio aplinkybes ir sudarys atitinkamą protokolą. Taip pat, jei yra sužeistų asmenų, būtina skambinti greitosios pagalbos tarnybai ir suteikti jiems pirmąją pagalbą.

Jeigu esate lietuvis, turintis automobilį, svarbu žinoti, kad yra specialiosios techninės greitosios pagalbos kelyje tarnybos. Šios tarnybos veikia daugelyje Lietuvos miestų ir teikia pagalbą automobiliams, kurie sugedo kelyje. Tarnybos darbuotojai greitai atvyksta į vietą ir stengiasi išspręsti automobilių gedimus.

 

Kiti pavieniai šių paslaugų teikėjai:

1. Melga – visoje Lietuvoje 24/7 868193333
2. Pagalba-kelyje.com- visą parą Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose +370 672 01975
3. KvieskAuto.lt – Kaunas +37064944944
4. Techninepagalba24.lt – Vilniuje ir Vilniaus rajone +37063311100
5. Techpagalbakelyje24.lt – tralo paslaugos Vilniuje bei visoje Lietuvoje +37060825806
6. Traliukasvilniuje.lt – techninė pagalba kelyje Vilniuje +37066222782
7. UAB Drive group – transportavimas Vilniuje, Lietuvoje ir Europoje +37065909500
8. UAB Goldas – Sunkvežimių techninė pagalba visoje Lietuvoje +37064022220

Be to, svarbu turėti tinkamą automobilio remonto rinkinį. Jame turėtų būti pagrindiniai reikmenys, tokie kaip pirštinės, raktai ir kiti įrankiai, žibintas ir panašiai. Šie reikmenys gali būti labai naudingi tada, kada reikia atlikti nedidelį remontą arba suteikti pirmąją pagalbą.

Pagalba kelyje yra svarbus ir atsakingas darbas. Todėl reikia būti pasiruošusiam ir žinoti, kaip veikti skirtingose situacijose. Svarbiausia – išlaikyti ramybę ir kreiptis pagalbos, jei to tikrai reikia. Taip užtikrinsite savo saugumą ir padėsite kitiems vairuotojams.