Cigaretės rūkomos ištisus šimtmečius, ir nuo pat pirmojo komercinio išradimo 1865 m., švelniai tariant, tai buvo prieštaringai vertinama tema. Visi gydytojai, su kuriais kalbama, turi skirtingas nuomones apie rūkymo poveikį. Kai kurie teigia, kad tai yra blogiausias dalykas, koks kada nors buvo išrastas, ir tai, kad tabake nėra nė vieno elemento, kuris būtų naudingas mūsų sveikatai. Kad ir kokios būtų priežastys, negalima ginčytis su tuo, kad rūkymas daro rimtą poveikį rūkančiojo sveikatai ir visiems šalia esantiems aplinkiniams. Tai kaip sušvelninti ar išvengti toksiško su rūkymu susijusio poveikio? Išsiaiškinkime.

 

Valgyti sveikai:

Tabako ir rūkymo poveikis tikrai kenksmingas, tačiau kartais, tinkamai atlikdami reikiamus veiksmus, galima sumažinti jo poveikį mūsų sveikatai. Vienas iš būdų sušvelninti rūkymo žalą yra vartoti sveikesnį maistą. Tai nereiškia, kad būsite atsparūs žalingiems rūkymo padariniams, tačiau tai tikrai sumažins jo poveikį. Tinkamas vitamino E kiekis jūsų maiste apsaugo jūsų širdį ir mažina širdies ligų riziką. Omega-3 riebiosios rūgštys taip pat padeda sergant arterijų ligomis, įskaitant kraujagyslių trombus. Vitaminas C yra stiprios imuninės sistemos ir sveikų dantenų pagrindas, kurio rūkančiam asmeniui visada reikia.

 

Elektroninės cigaretės:

Elektroninės cigaretės paėmė viršų kaip geriausia tradicinio rūkymo alternatyva

 

Gerti daug vandens:

Mūsų kūną sudaro daugiau kaip 70% vandens, todėl naudinga žinoti, kad geriant daug vandens, galima sumažinti žalingą daugelio sveikatos problemų poveikį. Dehidratacija yra daugybės skirtingų sveikatos sutrikimų priežastis, todėl geriamasis vanduo gali padėti ilgiau ir sveikiau gyventi. Geriamasis vanduo naudingas ir tada, kada reikia sumažinti neigiamą rūkymo poveikį organizmui. Vanduo padeda mūsų vidiniams organams efektyviau įsisavinti maistines medžiagas, bei efektyviai šalina toksinus iš organizmo. Toks toksinų šalinimas apima ir nikotiną, kuris, ko gero, yra kenksmingiausia medžiaga cigaretėje.

 

Cigaretės su filtrais:

Cigaretėje esantis filtras padeda išfiltruoti nikotiną ir kitas kenksmingas medžiagas, esančias cigaretėse

 

Daug mankštintis:

Judėjimas yra natūralus mūsų kūno būdas palaikyti gerą formą ir saugoti sveikatą. Ir nors rūkymo poveikis žaloja mūsų sveikatą, galima susigrąžinti savo gerą savijautą treniruoklių salėje ar tiesiog bėgiojant krosą gryname ore, kad sumažintumėme žalingą rūkymo poveikį. Rūkantieji turi kvėpavimo problemų, todėl mankšta, ypač kardio treniruotės, padės pagerinti plaučių talpą ir širdies darbą. 30-60 minučių treniruotė 5 kartus per savaitę yra pakankama, norint palaikyti formą. Taip pat padės kovoti su nikotino, deguto, anglies monoksido ir kitų kenksmingų medžiagų poveikiu